Коментуючи виданню Gazeta.ua ухвалення закону про референдум Олексій Голобуцький зазначив, що механізм референдуму будуть використовувати, якщо суспільство жодним чином не обмежуватиме владу.

"Тут, в принципі, все логічно. Думаю, що все інше — це вже політичні питання, які потрібні для того, аби відвернути увагу. Наприклад, той же Митний Союз. Адже в Митний союз можна вступити і проголосувавши у Верховній Раді, для цього є всі можливості. Так само і щодо позиції опозиції по декриміналізації статей, за якими засуджено Тимошенко", - зазначив експерт.

За словами політолога, у світі референдум використовують або країни з високим рівнем демократії, або ж, навпаки, авторитарні режими.

"В усьому світі є дві позиції. Перша — референдум як прояв найвищого рівня демократії. Дозволити це собі можуть такі країни як Швейцарія, Великобританія. Друга — авторитарні режими, які використовують це для себе. Їм не підходять традиційні методи легалізації, тому вони використовують такі", - пояснює він.

Водночас, Голобуцький запевнив, що все ж білоруського варіанту референдумів у нас не буде.

"А в нас є працюючий, хоч і погано, інститут виборів. Та і ми досить залежні від зовнішнього фактору, від того, як на нас дивляться інші. Це було зрозуміло навіть з цими виборами. Тому я не думаю, що у нас можливий білоруський варіант. Хоча звичайно, спроби зробити щось такого роду будуть. Певно, у владі є все ж групи впливу, які вважають, що цей механізм можна втілити в життя", - підсумував політолог.

До слова, депутат від Партії регіонів, член моніторингового комітету ПАРЄ Сергій Головатий вважає, що закон "Про всеукраїнський референдум" може призвести до зникнення України як незалежної держави.