"Провладна більшість сама спровокувала цю ситуацію. Хочуть вони чи ні, але мусять цю проблему розкрутити. А для опозиції суто технічне питання - персональне голосування та введення системи "Рада-3" - перетворилося на знакове політичне. Проблема для влади у тому, що блокуючи трибуну, опозиція вимагає речі, які прописані в законі", - сказав Бала, передає Gazeta.ua.

Політолог вважає, що опозиціонери мають довести справу до кінця.

"Це справа політичного бонусу. Довівши справу до кінця, опозиція матиме моральну перевагу, візьме ту ступінь довіри населення, яку влада їй зараз подарувала", - зазначив він.

Фахівець вважає, що обидві сторони зацікавлені у протистоянні.

"І влада, і опозиція зацікавлені у серйозному протистоянні, щоб мобілізувати своїх прихильників", - сказав Бала.

Нагадаємо, 5 лютого мала розпочатися друга сесія Верховної Ради. Однак опозиційні сили заблокували трибуну, вимагаючи персонального голосування.

Голова Верховної Ради Володимир Рибак висловив обіцянку - Верховна Рада запрацює 19 лютого.

За словами нардепа Віталія Кличка, представник Партії регіонів заявив, що вони "готові голосувати особисто", та лідер УДАРу переконаний, що у ПР лукавлять, адже не погоджуються вводити персональне голосування та введення системи "Рада-3".

Кличко пропонує керівництву ВР протестувати систему "Рада-3" і голосувати у цей час руками . Для забезпечення особистого голосування нардепів та розблокування роботи Ради його фракція запропонувала план дій.

На думку політолога Володимира Фесенка, впроваджувати систему для персонального голосування "Рада-3" влада поки що не готова.