Про це сайту "24" розповів голова правління Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко.
На думку експерта, під час зустрічі Волкера і Порошенка, в першу чергу, обговорюватимуть ситуацію по миротворцях, як рухатися далі, і які є пропозиції від європейських партнерів. Можливо, обговорюватимуть якісь пропозиції помічника президента РФ Суркова, які той міг озвучити на зустрічі з Волкером 7 жовтня в Белграді.
Крім того, за словами Фесенка, є ще одна причина для приїзду Волкера: внутрішньополітична ситуація в Україні. Як вважає політолог, швидше за все, є установка від Держдепу – розібратися з тим, що у нас відбувається, і провести необхідну роботу. Хоча, говорить він, судячи з усього, західні партнери вже ведуть роботу щодо пом'якшення та нормалізації ситуації.
При цьому, на переконання фахівця, жорсткі висловлювання Волкера на адресу російського керівництва – це не спосіб тиску, а фіксація позиції і червоних ліній США, за які вони не будуть заступати. В першу чергу, це російська агресія і окупація територій України.
Волкер іноді оцінює ситуацію на Донбасі жорсткіше, ніж керівництво Держдепу. Росіянам це не дуже подобається, але це відповідає нашим інтересам. В Кремлі б хотіли, щоб він виступав в ролі такого посередника, як німці і французи. Для України важливо, що і США і Волкер виступають не просто як посередники, а як партнери,
– наголошує Володимир Фесенко.
Як зауважує експерт, якби росіяни були дуже незадоволені і категорично налаштовані проти заяв Вашингтона, то не зустрічалися б з Волкером. Але зустрічі тривають. Більше того, Сурков дає позитивні коментарі. Це, на переконання Фесенка, означає, що Росія зацікавлена навіть у такому каналі переговорів із США. Але, підкреслює він, США і РФ розуміють, що навряд чи зараз можливий принциповий прорив по Донбасу.
Волкер розуміє, що Росія не готова до серйозних поступок і демонструє жорсткість. Але і США демонструють жорсткість. Якби на тлі російської непоступливості американці показували гнучкість і податливість, тоді це було б дуже невигідно для України. В даному випадку – сила на силу. І в американців позиція більш стійка. І це колективна позиція Заходу,
– наголошує експерт.
Водночас Володимир Фесенко вважає, що наступні переговори Волкера і Суркова стосуватимуться, зокрема, компромісів по миротворцях, режиму припинення вогню, обміну заручниками. Але очікувати прориву по політичній частині мінських угод немає підстав.
Нагадаємо, в адміністрації Президента підтверджують, що Петро Порошенко має намір провести зустріч зі спеціальним представником Державного департаменту США Куртом Волкером. Джерела видання "Дзеркало тижня" повідомляють, що візит Волкера в Україну має відбутись 27 жовтня.