Таку думку висловив політолог, викладач КНУ імені Тараса Шевченка Петро Олещук у блозі на НВ.

За його словами, заяви Януковича не варто сприймати серйозно.

"Як би там не було, заява Януковича не варто розцінювати серйозно, як і попередні його появи на публіці. Думаю, вчорашній випад є частиною своєрідного політико-правового троллінгу української влади з боку Росії. У цьому ж контексті можна згадати діяльність одного з соратників Януковича Андрія Портнова, який в судовому порядку оскаржив санкції проти нього. Згодом він активно використовував цей факт, критикуючи українську владу, і вчорашня заява президента-втікача кшталт подібного троллінгу", — вважає Олещук.

Також експерт сумнівається, що екс-президент наважиться повернутися з Росії в Україну.

"Спокійне життя Януковича і його соратників в Росії, а також безперервні зв'язки між ними і політиками, які залишилися в Україні, говорить про свого роду провал нинішнього керівництва країни. Це своєрідний удар по українській владі. Проте, враховуючи, наскільки Янукович "сміливий" політик, сумніваюся, що він наважиться повернутися в політику ДНР, не кажучи вже про Україну", — вважає Олещук.

За словами політолога, головний момент у заяві Януковича — прагнення показати, що в Україні у нього залишилося багато прихильників, у тому числі серед політиків.

Думаю, що навіть колишні прихильники Януковича не сприймають його серйозно. Навряд чи його зустрічали б з квітами і короваями в тому ж Єнакієве чи Донецьку. Він — фігура досить дискредитована і віджила своє в політиці. Як мені здається, якщо в українській політиці і буде розігруватися ставка на проросійського політика, то ним буде не Янукович. Занадто він вже одіозний,
— додав Олещук.

Експерт також нагадав слова Володимира Путіна на одній з прес-конференцій, яка проводилася незабаром після приїзду Януковича до Росії. Тоді російський президент сказав: політичного майбутнього у екс-президента України немає.

"Думаю, за останні два роки це було одне з найщиріших заяв Путіна", — додав Олещук.

Читайте також: Інтерв'ю "легітимного" російським ЗМІ: основні тези