Таку думку сайту "24" висловив голова Комітету виборців України Олексій Кошель.

Водночас, як зазначає політолог, неправі ті, хто запевняє, що законопроект про відкриті списки, зокрема, авторства Віктора Чумака і Леоніда Ємця, створить бар'єр для потрапляння дрібних, середніх і великих олігархів до парламенту.

Саме дрібні, середні і великі олігархи матимуть значно більше можливостей, ніж громадські діячі, потрапити до парламенту. Тому що вони мають більше фінансових ресурсів, відповідно – можливість купувати голоси виборців, величезний масив реклами, проводити більш ефективну виборчу кампанію. Закон не вирішує ключових проблем: підкупу і торгівлі округами,
– наголошує Кошель.

Тому, на переконання глави КВУ, між першим і другим читанням цей законопроект має пройти серйозну ревізію не у мітинговому, а експертному форматі, щоб поставити максимальну кількість запобіжників.

Принципова зміна, наголошує Кошель, яка створить рівні можливості для всіх учасників перегонів – заборона політичної реклами. Зокрема, заборона теле-, радіореклами, обмеження в Інтернеті, приміром, у соцмережах. І зовнішньої реклами – бордів і сітілайтів. Так, як це робиться в багатьох наших європейських сусідів, і як це було в 90-х роках в Україні. Це, на думку політолога, стимулює кандидатів і партії іти до виборців, спілкуватися, проводити зустрічі, дебати. Підвищується роль теледебатів.

Заборона політичної реклами у виборчий і міжвиборчий період дозволить здешевити кампанію в 3-5 разів, що зробить участь у виборах доступними для всіх політичних сил. Можливості у партій будуть рівні. Без заборони політичної реклами виборчу систему буде змінено, але не принципово. Це буде не повноцінна реформа,
– переконаний Олексій Кошель.

Нагадаємо, з 17 жовтня у Києві проходять масові акції протесту. Активісти вимагають прийняти закон про антикорупційний суд, скасувати депутатську недоторканність і ухвалити новий виборчий закон з системою відкритих списків.