ва більш імовірних варіанти, за Фесенком, – переформатована нинішня коаліція, або нова коаліція і новий уряд.
Перший варіант – залишається в скороченому форматі нинішня парламентська коаліція. Фактично, це буде уряд меншості. Але формально, якщо Ляшко приєднається, або буде не менше 226 депутатів у списочному складі коаліції – вона буде існувати і далі. Це найімовірніший варіант на найближчу перспективу. Якщо виявиться, що коаліції все ж таки немає, тоді спробують створити нову коаліцію з новим урядом. І тільки найменш вірогідний варіант – дострокові вибори,
— пояснив політолог.
Головною причиною невисокої вірогідності дострокових виборів Фесенко називає думку з цього питання наших західних партнерів.
Ми побачили 16 лютого, що це дуже впливовий чинник. Саме Захід вирішив, що Яценюк залишається. Не Порошенко, не олігархи. Це такий "трогательный союз" західних демократів і українських олігархів,
— уточнив він.
Другий важливий чинник, вважає політолог – значна кількість депутатів у парламенті не хочуть перевиборів. Це теж ми побачили 16 лютого.
Це було голосування не за Яценюка, а голосування проти дострокових виборів зокрема,
— підсумував він.
Нагадаємо, Верховна Рада визнала незадовільними результати роботи уряду прем’єр-міністра Арсенія Яценюка, але не змогла зібрати достатню кількість голосів, аби відправити його у відставку. Парламентські партії "Батьківщина" і "Самопоміч" оголосили про намір вийти з коаліції, звідки ще раніше вийшла Радикальна партія Олега Ляшка. Через що заговорили про політичну кризу в Україні і можливість дострокових виборів.