Читайте також: Нові міністри: хто ці люди?

На думку експерта, новий склад Кабінету міністрів не сильніший за минулий. Попов наголосив, що українці не мали можливості ознайомитися з персональними даними і з планами роботи жодного з міністрів.

Програма уряду явно за одну ніч написана, загальними фразами. Не можна оцінити – чим ці люди будуть займатися,
— сказав він.

За словами політолога, новий уряд уже зараз має кілька проблем. Перша – що він сформований в неконституційний спосіб, не має ні політичної підтримки у парламенті, ні суспільної – серед громадян.

Сумарний сьогоднішній рейтинг політичних сил, які їх обрали – 12-13%. Тому їм буде важко проводити системні реформи, не маючи підтримки,
— уточнив Попов.

Експерт відзначив, що новий уряд має багато віце-прем'єрів, тому що треба було прилаштувати людей близьких до тих, хто приймав рішення, а також врегулювати питання балансу сил в такому колегіальному органі, яким є Кабмін.

Це не правильно. Посади створювались під конкретних людей, а мало би бути навпаки. Мала би проводитися адміністративна реформа зі скороченням посад. Потрібно говорити про функції, а не про посади,
— пояснив експерт.

За словами політолога, вже під час формування новий Кабмін опинився між кількома групами впливу, що позначиться на їхній спільній роботі як колегіального органу.

Я вже зараз, перебуваючи у парламенті, бачу, як від міністрів вимагають розраховуватися за голоси на їх підтримку. Представники олігархічних груп, які проголосували за міністрів, вже зараз підходять і гучно говорять, що "ти повинен видати мені ліцензії, ти повинен влаштувати моїх людей". Якщо вони будуть "відпрацьовувати" таким чином голоси, то навряд чи взагалі зможуть організувати нормальну роботу,
— підсумував Попов.

Нагадаємо, парламент підтримав проекти постанови про формування нового складу Кабміну. Також депутати проголосували "за" Володимира Гройсмана на пост глави Кабміну.

Для збільшення - натисніть на картинку