"Команда Януковича довго примірювалася, з якого боку підійти, - каже політолог. - Інкримінувала Тимошенко то незаконне придбання "швидких допомог", то розтрату грошей, отриманих по Кіотському протоколу від Японії. Там не змогли нічого знайти, тому вирішили засудити її за підписання угод по газу. Але орієнтація на посадку була зрозуміла з самого початку. Бо Янукович розглядає Тимошенко як головного конкурента і загрозу. Ми бачили під час процесу чимало порушень процесуальних норм суддею і прокурорами. Абсурдно виглядали, наприклад, документи прокуратури з неіснуючою датою 31 квітня, як у барона Мюнхаузена", - вважає політолог.

Зважаючи на те, в якому економічному й соціальному стані знаходиться Україна, влада не зможе ігнорувати думку світової спільноти.

"Якщо Янукович казатиме, що він тут ні при чому, у нас, мовляв, суд незалежний, то реакція Заходу буде доволі жорсткою. Угода про асоціацію з ЄС і про зону вільної торгівлі опиняться під великою загрозою. Так само як і європейський курс України. Можлива міжнародна ізоляція режиму Януковича. Тому його команда зараз думатиме, як випускати засуджену екс-прем'єрку — через декриміналізацію статті, по якій її засудили, чи шляхом помилування. Найрозумніше і технічно найпростіше — помилування указом президента. Його можна видати буквально завтра", - переконаний Палій.

"Такий вирок підніме рейтинг Тимошенко на пару відсотків. У партії регіонів він не зміниться, бо на розмивання її електорального ядра може вплинути тільки різке погіршення соціально-економічної ситуації та посилення безправ'я людей. Свобода слова чи переслідування опозиції жителів Донбасу і Криму мало цікавлять", - зазначає Олександр Палій.