Таку думку "Апострофу" висловила російський політолог Лілія Шевцова.
За її словами, Путін намагається утриматися на двох стільцях, які роз'їжджаються.
"На одному піаніно ми відходимо, ми хочемо з вами (із Заходом) співпрацювати: це і досить м'яка риторика з Олландом, і м'яка риторика в діалозі з Обамою, коли вони зустрічалися на саміті "Великої двадцятки". Навіть з мови тіла Путіна було ясно, що він абсолютно не хоче ніякої конфронтації. Що він хоче йти на діалог. Він не камікадзе і розуміє, що у Росії обмежені ресурси. Він хоче вийти з-під санкцій", — вважає Шевцова.
За словами політолога, Путін розуміє, що Росія може проявити себе як наддержава тільки тоді, коли вона сидить за загальним столом із західними державами.
Тобто, він не хоче робити з Росії Північну Кореєю. Але, водночас, він не може звільнитися від гри на іншому піаніно. Тому що для нього антизахідна мобілізація російського народу є єдиним способом консолідації суспільства. Тому він змушений балансувати. Це дуже складна гра. Це позиція на стільцях, що роз'їжджаються. Поки він ці стільці утримує, але це дуже складно. Тому він буде робити все, щоб знайти діалог із Заходом і залишити войовничий запал для внутріросійського користування,
— зазначила Шевцова.
Вона також вважає, що Кремль робитиме все, щоб не допустити реальної конфронтації, "але, тим не менш, у Москви є необхідність грати на двох піаніно одночасно".
Читайте також: Світові лідери у Парижі вирішили сфотографуватись без Путіна