Елементи тиску вони вже побачили, зокрема, у діях харківського губернатора Михайла Добкіна, який спрогнозував перемогу регіоналів у своєму регіоні.

”Коли прогноз дає губернатор, тут трохи інакша ситуація. І інформаційна, і політична. Це або запланований результат, або результат, який хочуть написати і, ось це небезпечно”, - каже політолог Володимир Фесенко.

”Ці вибори стануть першим випробуванням для нової влади тому, що, власне, проведення чесних і справедливих виборів є альфою і омегою демократичного процесу”, - каже директор фонду "Демократичні ініціативи" Ірина Бекешкіна.

Незважаючи на політичні вподобання різних регіонів країни, головним гравцем на всьому електоральному полі залишатиметься правляча партія. Політологи відзначають: завданням біло-блакитних на цих виборах стане розширення свого впливу на місцеві ради зокрема в тих регіонах, де вони не мають більшості.

Водночас завдання максимум для “Батьківщини”, за словами експертів, утримати власні позиції у традиційно лояльних областях. Однак проблеми із реєстрацією деяких регіональних осередків партії можуть призвести до бойкотування волевиявлення. Про що політична сила вже заявила у відкритому листі до президента. А це, за словами експертів, може поставити під сумнів легітимність виборів взагалі. Не меншою загрозою для кампанії може стати і активність виборців.

“Явка на виборах. Ось тут можуть бути серйозні проблеми, тому що відчувається, що люди втомилися. Президентські вибори – це був деякий такий емоціональний сплеск після п’ятиліття і взагалі то люди просто втомилися”, - каже соціолог Євген Копатько.

Значне представництво у місцевих радах можуть отримати й непарламентські політичні сили. Так, для Західних областей це традиційно ВО “Свобода”. У центрі електоральними симпатіями обростають “Фронт змін” та “Сильна Україна”. У Східних областях політологи відзначають можливість незначного “ренесансу” соціалістів. Однак, основними гравцями на місцях, відзначають експерти, залишаються потужні парламентські партії.