Можливість отримати притулок у Польщі не є заохоченням для того, щоб люди масово покидали батьківщину. Однак якщо білоруси потребують підтримки та захисту через свої політичні переконання, вони їх отримають у Польщі. Про це заявив заступник глави МЗС Польщі Мартін Пшидач в ефірі RMF FM.
Зверніть увагу Третя жертва протестів: у МВС Білорусі підтвердили смерть 19-річного хлопця
Є різного роду прохання, наразі одиничні, прохання про перетин кордону без відповідних документів. Ми таку стежку для тих, хто з політичних причин тікає з своєї країни, відкрили, і вона відкрита для всіх, хто відчуває загрозу,
– наголосив Пшидач.
Тим часом міністр закордонних справ Польщі Яцек Чапутович заявив: країна готова стати посередницею між владою й опозицією в Білорусі.
Що відомо про протести у Білорусі
- Президентські вибори у країні відбулися 9 серпня 2020 року.
- Після оприлюднення перших результатів голосування, за якими перемагав нібито Олександр Лукапшенко, люди вийшли на мирні протести.
- Мітингувальники заявили, що влада хоче їх обдурити, адже результати незалежних екзит-полів вказували на перемогу головної опонентки Лукашенка – опозиціонерки Світлани Тихановської.
- Світова спільнота підтримала протестувальників.
- Лукашенко наказав ОМОНівцям розігнати людей. Силовики застосували світлошумові гранати та ґумові кулі. У Бресті стріляли на ураження.
- Є загиблі, тисячі людей отримали страшні поранення, проте продовжують виходити на протести і страйки.
- Приблизно шість тисяч мітингувальників затримали, проте більшість вже відпустили.