Міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Комиш повідомив у своєму Х (колишній твітер), що прикордонник, якого поранили мігранти в районі села Дубичі Церковні, помер сьогодні, 6 червня.

Дивіться також Ворог підходить до кварталів у Часовому Яру, але перебуває під вогнем ЗСУ, – ОСУВ "Хортиця"

Нелегали вбили польського військового

Загиблий прикордонник Матеуш понад тиждень боровся за життя у лікарні, але так і не зміг одужати після важкого поранення.

З глибоким жалем прощаюся з нашим воїном Матеушем, який, незважаючи на зусилля лікарів, загинув після бандитського нападу під час оборони польського кордону,
– написав міністр оборони Польщі.

Міністр відзначив жертовність і відданість Батьківщині Матеуша та назвав його "прикладом найвищої мужності".

Чому нелегали штурмують кордон Польщі з Білорусі

  • Перші масові хвилі нелегальних мігрантів з Близького Сходу ринули до кордону Білорусі та Польщі, Литви та Латвії ще у 2021 році. Це відбулось після того, як країни Європи наклали на режим Лукашенка санкції через фальсифікацію президентських виборів. Багато країн Європи були впевнені, що Лукашенко навмисно створює міграційну кризу.
  • Попри те, що згодом потік мігрантів помітно знизився, у січні 2022 року Польща вирішила звести стіну на кордоні з Білоруссю протяжністю 186 кілометрів і заввишки 5,5 метра.
  • Наразі ситуація на білорусько-польському кордоні знову розгорілась. 28 травня 2024 року близько 50 іноземців кидали в польських прикордонників палиці, гілки та каміння. Коли мігранти намагалися силою перетнути кордон, один із них поранив польського військового саморобним списом, виготовленим з палиці, до якої примотали скотчем ніж.