Що відомо про офшори Порошенка
Офшорні компанії користувалися послугами австрійського "Райффайзен Банк Інтернешнл" Крім того, ще 11 офшорних компаній мали зв'язки з бізнес-імперією п'ятого президента.
До теми Порошенко міг допомагати Медведчуку заробляти мільярди: нові докази змови
За даними дослідників, Intraco, Vernon та ще 15 компаній, які щороку обробляли операції на десятки мільйонів доларів, пов'язані з Порошенком та його бізнесом, мали рахунки в Raiffeisen. Більшість із них були зареєстровані на Британських Віргінських островах та на Кіпрі.
За допомогою листування електронною поштою та іншої документації, антикорупціонери встановили, що 6 офшорних компаній контролює особисто Порошенко. Щодо інших офшорів OCCRP не виявила чітких доказів. Відомо лише, що ті укладали операції, пов'язані з бізнесом Порошенка.
Так, листування показують, що лідер партії "Європейська Солідарність" схвалював виконавчі рішення від імені Vernon, Linquist та Cyprus firm Chartomena Ltd.
Офіційно бенефіціарним власником "Vernon Holdings" та більшості зі згаданих 6 компаній у документах "Райффайзен" зазначали Сергія Зайцева. У 2016 році він заперечував, що керував "Intraco" на користь Порошенка.
Для чого політику офшорні компанії
За даними OCCRP, на початку 2010-х років, ще до каденції, Порошенко побудував маєток за межами Києва і вирішив обставити його дорогими меблями. Використовуючи офшорну компанію Vernon Holdings політик та його дружина Марина Порошенко впродовж 2009 – 2012 років придбали фурнітуру на суму понад 100 тисяч доларів в італійських виробників меблів.
Рекомендуємо Король готівки: як Порошенку вдається бути і політиком, й олігархом
У травні 2012 року, вже на посаді міністра економічного розвитку й торгівлі, Порошенко придбав сюрреалістичну скульптуру слона Сальвадора Далі за 338 500 доларів на аукціоні на Sotheby's у Нью-Йорку. Для цього він використав офшорну компані. Linquist Ltd.
"Райффайзен" позначив Зайцева як бенефіціарного власника Linquist. Згідно з документами, отриманими OCCRP, Порошенко мав довіреність цієї компанії, яка згодом продала статую одній з українських медіакомпаній політика за 342 500 доларів.
У квітні 2013 року Порошенко використав Vernon для купівлі предметів мистецтва на 4,8 мільйона фунтів стерлінгів. Серед них – полотно Іллі Рєпіна "Козаки на Чорному морі".
Зауважимо, юридичні радники п'ятого президента на запит OCCRP заперечили стосунок політика до офшорних компаній.
Реакція Порошенка
Партія "Європейська Солідарність" заявила, що лідер політсили не є бенефіціаром, не контролював і не контролює жоден із офшорів, про які згадують дослідники Центру з дослідження корупції та організованої злочинності, пише "Українська правда".
"ЄС" додала, що юристи Порошенка вже надали розслідувачам відповіді на всі їх питання.
Адвокати Порошенка вивчають публікацію на предмет юридичного захисту свого клієнта і вибору належної юрисдикції для позову щодо нового фейку,
– мовиться у повідомленні.
У команді Порошенка заявили, що скульптури й картини, згадані в матеріалі, були законно придбані за кошти, з яких сплачені податки. Крім того, в Україну їх ввезли легально, а політик вказує їх у деклараціях.