Про це у блозі на "Новому времени" написав політолог Петро Олещук.

На його думку про авторитарну модель правління Порошенка свідчать останні події в Генпрокуратурі і фракції "Блоку Петра Порошенка".

"Ця модель ґрунтується на зрощенні різних гілок влади при тотальному домінуванні президента, а також розстановці на ключові посади людей, відданих главі держави. У випадку з Порошенком йдеться про Валерію Гонтареву, Павла Клімкіна, Віктора Шокіна, Володимира Гройсмана та інших. Раніше президент ще намагався балансувати, але останнім часом зробив рішучий крок у бік адміністративних методів керівництва з відтінком авторитаризму", — вважає експерт.

Він зазначив, що формально керівництво ГПУ можуть змінити, але реальних змін у цій структурі очікувати не варто.

Однак на шляху до вибудовування вертикалі влади у Порошенка є велика перешкода: БПП не готовий стати Партією регіонів. Регіонали запам'яталися нам залізобетонною дисципліною і слухняністю. На цьому ґрунтувалася влада Януковича в парламенті. Фракція ПР голосувала за внесені ним ініціативи. У Порошенка, тим часом, такої політичної сили немає. Блок формувався в інших політичних реаліях і для нинішніх умов його структура не дуже підходить,
— наголосив Олещук.

Він додав, що зараз Порошенко "підходить до точки Януковича" і стоїть перед тим же вибором, що і його попередник: Європа, яка вимагає звіту за кожну копійку, чи Росія, яка допоможе зберегти авторитарну владу.

"Не думаю, звісно, що Порошенко настільки дурний, щоб погодитися з вибором на користь Росії. Проте, якщо він вирішить іти шляхом авторитарного керівництва, то іншого вибору просто не залишиться. Росія сьогодні – основний спонсор авторитаризму", — пише політолог.

Читайте також: Журналісти показали, скільки Україні коштує утримання Президента (Інфографіка)