На заміну АТО офіційно прийшла Операція Об’єднаних сил.

Читайте також: Операція Об’єднаних сил: що це таке і чим відрізняється від АТО

За словами Президента України та військового головнокомандувача Петра Порошенка, АТО виконала поставлені завдання.

"За 4 роки завдяки загальнонаціональній солідарності, мужності та патріотизму усього українського народу Антитерористична операція виконала поставлені завдання", – заявив Порошенко під час засідання військового керівництва країни.

Він додав, що у 2014 році українська армія перебувала у жахливому стані: "ЗСУ фактично вступали в бій з коліс. Особовий склад не мав речового, медичного, харчового, і головне – військового забезпечення". Причиною цього стало те, що "роками знищувався оборонний потенціал України, який керівниками Міноборони розпродавався за безцінь".

Ми можемо навести конкретні факти: розпродані засоби протиповітряної оборони, ракетне устаткування, значна частина діючої військової техніки, військові містечка та шпиталі за 30 срібняків,
– заявив Порошенко.

Читайте також: Коли на Донбасі закінчиться Операція Об’єднаних сил: заява Порошенка

Відтак українську армію довелося піднімати з колін одразу в бій. Допомогли в цьому волонтери, які забезпечили військових аптечками, касками та бронежилетами, харчуванням. Саме це, за словами Порошенка, допомогло українським військовим протриматися перші місяці.

"У волонтерському русі допомоги армії взяли участь 80% населення України. Це допомогло нам протриматися та дало час для відновлення та налагодження системи військового забезпечення, системи логістики, харчового забезпечення армії", – наголосив Порошенко.

Тоді з було запроваджено АТО. І в перші місяці українські військові почали звільняти окуповані українські міста.

Запровадження АТО у 2014-му дозволило у короткі терміни привести у відповідний бойовий стан усі наявні на той час можливості сектора оборони і безпеки. Формат АТО свого часу дозволив зруйнувати плани Кремля нав’язати світові тези, що в Україні відбувся "державний заколот". З перших днів АТО плани Росії були зруйновані, а в Україні було забезпечене вільне волевиявлення громадян під час виборів, які проходили в умовах агресії РФ,
– заявив Президент.

За його словами, все йшло до закінчення АТО ще у 2014 році, коли українська армія звільнила дві третіх окупованих територій. Тоді в травня по серпень 2014 року було звільнено 200 українських міст та сіл. Однак у серпні 2014 року регулярні сил ЗС Російської Федерації перейшли кордон і пішли в наступ. До цього вони здійснювали обстріли український військових через кордон, порушуючи міжнародні меморандуми, знаючи, що українці не зможуть відкрити вогонь у відповідь.

Читайте також: Порошенко пояснив, чому Україна не оголосила війну Росії у 2014 році після вторгнення ЗС РФ

30 квітня 2018 року АТО на Донбасі закінчилося. На заміну прийшла Операція Об'єднаних сил. Зміна пов’язана з тим, що у 2014 році українські військові дійсно боролися проти терористів "які були озброєні російською зброєю та підготовлені російськими спецслужбами". Однак після вторгнення російський військ постала потреба змінити формат проведення дій на окупованому Донбасі.

"Впевнений в тому, що це не просто зміна формату. Це нові можливості захисту української території, українських громадян. Ми зробимо все можливе, щоб якнайшвидше земля окупованого Донбасу повернулася під суверенітет України", – підсумував Порошенко.