Що там з COVID-19 у малюнках. Сам відстежую і з вами ділюся.

Читайте також: Самоізоляція і платні тести: як завершилась моя подорож з Албанії?

Чим мої малюнки кращі за інші? Тим, що на них є 14-денне рухоме середнє (крива лінія на кожному з графіків). Це тенденція, яка сформувалася за останні два тижні, і мінятися буде також повільно. Це і є те, що більш-менш реально відбувається.

Коронавірус нікуди не дівся

1. За новими випадками знову сходимо назад на плато.

кількість нових хворих на коронавірус знижується

2. Репродуктивне число менше одиниці, тобто в середньому одна людина передає інфекцію менше ніж одній іншій людині – поширення іде на спад. Так каже Інститут проблем математичних машин і систем НАН України у своєму звіті. До речі, звіти непогані. Схоже, на час пандемії проблеми машин відійшли на другий план, а інститут зосередився на проблемах людей.

3. Тестування вже давно на платі, ще з червня. Рівень не сороміцький, але далі один з найнижчих у Європі.

тести на коронавірус в Україні

4. На вихідних у нас лабораторії засинають, тому діаграма з тестами схожа на снопи, а кількість нових випадків виглядає як зуби акули. Щоб це не заважало, треба робити 14-денний тренд.

5. У трьох регіонах кількість нових хворих іде вгору. Це Київ, Івано-Франківська та Ужгородська область. Ще у трьох областях – стабільність.

де кількість нових хворих на коронавірус зростає  а де стала

6. У семи регіонах знижуєть кількість нових випадків. У тому числі на Львівщині. Тестів там, до речі, роблять тепер багато – як у Києві. Політика магічного копняка далі показує результат.

У семи регіонах знижуєть кількість нових випадків

7. Зверніть (знову) увагу на Чернівецьку область. Там впевнений тренд на зниження, навіть після послаблення карантину. Дуже мені цікаво, що вони там такого роблять.

Варто ознайомитись: Інтеграція з Росією та збільшення хворих на COVID-19: як живуть окуповані території?

8. У 12 регіонах випадки поодинокі. Навіть на графік не виношу.

Стежимо. Не розслабляємося. Вдягаємо маску.