Про це йдеться у статті Катерини Петренко для сайту "24": УБД для добровольців: хто і чому не хоче урівнювати їх з військовими

Проект закону №7190 "Про визнання добровольців учасниками бойових дій, їх соціальний і правовий статус" депутати від ВО "Свобода" зареєстрували у Верховній Раді ще в жовтні минулого року.

Це єдиний законопроект, який розроблявся за сприяння та підтримки усіх добровольчих батальйонів ("Карпатська січ", ДУК "Правий сектор", ОУН та іншими).

Згідно з ним бійці усіх добробатів, незалежно, чи увійшли вони до складу ЗСУ, МВС, Нацгвардії та інших утворених військових структур, можуть отримати УБД за спрощеною процедурою. Потрібні тільки два папірці: клопотання керівника добровольчого батальйону та нотаріально завіренні покази свідків. За цим же алгоритмом можна отримати статус ветерана війни і члена сім'ї загиблого.

Однак проект закону досі не розглядали у парламенті. "Свободівці" вважають, що причина – їхнє авторство. А нерозгляд – не що інакше, як порушення регламенту і тотальний саботаж. Левченко озвучив, що готовий відмовитись від авторства. Але це ситуацію не змінило.

Читайте також: Пікет під Верховною Радою: чи визнають добровольців учасниками бойових дій

Попри мої неодноразові звернення, комітет у справах ветеранів проект закону навіть на обговорення не виставляє. Це пряме порушення регламенту. З цього приводу звертався до Парубія. Він зобов'язаний його виставити на обговорення сесійної зали. Цього не робить і жодної аргументації не надає,
– говорить Левченко.

Натомість на початку квітня у раді з’явився проект закону №8227 "Про внесення змін до законодавчих актів щодо надання статусу та соціальних гарантій окремим особам із числа учасників АТО". Автор – нардеп від БПП та голова Комітету у справах ветеранів Олександр Третьяков.

Згідно з ним суттєво скорочується кількість добровольців, які зможуть отримати УБД. Лише бійці, які були у добробатах з початку війни до середини 2015-го і далі увійшли до лав офіційних військових структур. Та й пакет документів зібрати складніше.

Однак, політична воля на його прийняття більша, бо законопроект вже погоджений з Міністерством оборони та Антитерористичним центром при СБУ України.

Читайте також: Депутати продовжують прогулювати Верховну Раду: жодного разу у квітні не голосували 13 політиків