Усі сторони переговорів визнають можливість таких роз'яснень, розповів Етьєн де Понсен в інтерв'ю "РБК-Україна".
До слова Переговори по Донбасу в Берліні тривали 11 годин, Росія взяла паузу
Наша позиція полягає в тому, що будь-який дипломатичний текст залишає простір для інтерпретацій. Звісно, текст не може описати усі можливості розвитку ситуації, тому є потреба у роз'ясненнях та уточненнях,
– розповів посол Франції.
Відповідаючи на питання про те, чи може бути підписаний якийсь новий протокол, він зазначив, що такий юридичний підхід не слід застосовувати. Мовляв, потрібне лише розуміння, як імплементувати положення мінських домовленостей.
"Особливо коли мовиться про вибори, про кордон. Коли мова доходить до деталей, треба їх пояснити й описати. Україна має отримати контроль над кордоном, але є питання щодо послідовності кроків тощо", – пояснив Етьєн де Понсен.
Мінський і нормандський процеси: що спільного і як вони пов'язані
- Ці переговорні процеси стосуються домовленостей для завершення війни на Донбасі. В обох є Україна й Росія, у Мінську до них долучається ОБСЄ, а в нормандському форматі – Німеччина й Франція.
- Фактично "норманді" передбачає політичні домовленості на найвищому рівні, зокрема й між президентами України й Росії.
- Водночас мінські переговори є майданчиком для обговорення імплементації домовленостей. Там підгрупи за різними напрямками обговорюють конкретні кроки для виконання досягнутих домовленостей.