Очільник МЗС Естонії Маргус Цахкна припустив, чи зможе ЄС поставити боєприпаси до березня 2024 року. Він зауважив, що Україна вже зараз потребує цих снарядів для стримання російських військ й контрнаступу ЗСУ.
Дивіться також Україна знову не отримала пакет військової допомоги від ЄС — через Угорщину
Немає часу чекати
Очільник МЗС Естонії розповів, що на кожній зустрічі з міністрами закордонних справ Європейського Союзу ставить питання передачі 1 мільйона боєприпасів на порядок денний. Партнери вже досягають певного прогресу, але темпи цього процесу повинні бути ще більші.
Я сподіваюся, що до березня ми зможемо виконати те, що обіцяли,
– зазначив Цахкна.
За його словами, Естонія фактично зробила свою частину роботи на початку, тому що була однією з країн, які ініціювали цю угоду про надання боєприпасів.
"Україна не має часу чекати до березня. Я дуже сподіваюся, що ми зможемо доставити стільки, скільки зможемо, і Україна переможе у війні", – додав очільник МЗС Естонії.
Що про передачу снарядів кажуть в Німеччині
Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус сказав, що навряд чи ЄС встигне передати обіцяні боєприпаси для України в зазначений термін. До того ж він зауважив, чи була ця цифра "реалістичною".
Ми повинні виходити з того, що 1 мільйон (боєприпасів – 24 Канал) не буде досягнуто,
– наголосив Пісторіус.
Для того, щоб Збройні Сили України вчасно отримали снаряди треба розширити та прискорити виробництво.
У ЄС вірять, що зможуть передати снаряди вчасно
Водночас у Єврокомісії впевнені, що ЄС зможе виконати план й Україна отримає артилерійські боєприпаси у зазначений термін.
Європейська оборонна промисловість передає дуже багато боєприпасів на експорт і могла б змінити свій пріоритет,
– додав Верховний представник ЄС Жозеп Боррель.
Він також відреагував на чутки про те, що ЄС не зможе виконати свою обіцянку. Боррель заявив, що це не "брак виробничих потужностей". Проблема в тому, що близько 40% продукції європейського ОПК експортується в треті країни.
Можливо, нам потрібно спробувати перевести це виробництво на пріоритетне, а зараз це Україна. Давайте подивимось, це була б справжня зміна,
– сказав Боррель.
З лютого 2023 року Європейський Союз наростив свої промислові потужності з виробництва боєприпасів на 20 – 30%, наголосив єврокомісар з питань внутрішньої торгівлі Тьєррі Бретон. Тепер за рік ЄС може виготовити мільйон снарядів.