Таку інформацію підтвердили в Укрзалізниці, повідомляє "Суспільне".

Важливо Наряд поліції в поїзді та окремі жіночі вагони: як зробити подорож Укрзалізницею безпечною

Чим займатиметься воєнізована охорона

Працівниками відомчої воєнізованої охорони забезпечуватимуть порядок у пасажирських потягах. В Укрзалізниці заявили, що перевізник неодноразово направляв листи до Міністерства внутрішніх справ та Національної поліції з проханням відновити супроводження пасажирських поїздів працівниками поліції.

Ми зверталися до поліції з проханням супроводжувати поїзди. Ніякої відповіді впродовж довгого часу не отримували. Тому це буде відомча воєнізована охорона, звичайно ж коштом Укрзалізниці,
– повідомили у пресслужбі національного перевізника.

Там додали, що воєнізована охорона вже існує, але наразі вона супроводжує лише вантажні поїзди.

Актуально Побиття Анастасії Лугової у потязі Київ – Маріуполь: реабілітація триватиме кілька років

Які передумови створення охорони у потягах

Українці почали частіше говорити про створення воєнізованої охорони у потягах після жахливого інциденту за участю Анастасії Лугової. Її по-звірячому побив та намагався зґвалтувати п'яний Віталій Рудзько.

Після цього у суспільстві почали вигадувати усі можливі варіанти для того, щоб запобігти подібним ситуаціям. Навіть обговорювали можливість створення виключно жіночих потягів, або ж повернення у вагони працівників поліції. Наразі Укрзалізниця зупинилася на варіанті зі створення воєнізованої охорони.

Раніше міністр інфраструктури Владислав Криклій заявив, що забезпечити у кожен потяг охороною не вдасться, адже це сильно вдарить по бюджету і може відбитися на вартості квитка.