Начальник мобілізаційного відділення Дарницького ТЦК у Києві Володимир Новосядлий розповів, що мовиться про ті спеціальності, які зараз потрібні в ЗСУ. Саме тому цих чоловіків викликають в Територіальний центр комплектування та соціальної підтримки, пише 24 Канал.

Дивіться також Нові правила виїзду чоловіків за кордон 2023: хто має право виїжджати, які документи потрібні

Як відбувається мобілізація в Україні

Маршрут групи визначається відповідно до визначених і поставлених нам мобілізаційних розпоряджень, відповідно до планових завдань, які ми маємо виконати. Тобто позначається категорія військовозобов'язаних, які підлягають виклику,
– розповів Володимир Новосядлий.

Далі після отримання повістки треба з'явитись у Територіальний центр комплектування та соціальної підтримки на зазначений час.

У Сухопутних військах запевняють, що одразу нікого на фронт не відправляють – це лише заклик з'явитися для перевірки документів.

Що треба взяти з собою у Територіальний центр

У Територіальний центр комплектування та соціальної підтримки з собою треба взяти:

  • паспорт;
  • ідентифікаційний код;
  • військово-обліковий документ;
  • медичні документи;
  • якщо є – посвідчення водія, документи про освіту, склад сім'ї, про наявність дітей чи догляд за особами з інвалідністю, щоб можна було ідентифікувати право на відтермінування.

Багато випадків, коли військовозобов'язані самі не надають інформацію про зміни їхніх облікових даних, як це визначено в законодавстві. Це інформація про народження дитини, про те, що навчається, що є студентом, яка дає право на відстрочку,
– пояснив Володимир Новосядлий.

За його словами, повідомили про зміни облікових даних – обов'язок військовозобов'язаного. Таку інформацію він має подавати кожні 5 років. Адже за порушення передбачена адміністративна відповідальність – штраф від 850 до 1 800 гривень.

Вже після звірки даних військовозобов'язаного скеровують на проходження військово-лікарської комісії.

Як відбувається мобілізація: дивіться відео Сухопутних військ ЗСУ

Хто підлягає мобілізації в Україні

  • Мобілізувати можуть чоловіків призовного віку – тобто від 18 до 60 років. Саме тому їм заборонено виїжджати за кордон.
  • Проте є винятки – виїзд дозволений за сімейними обставинами, наприклад багатодітним батькам, на лікування, при інвалідності, при супроводі дружини з інвалідністю. Детальніше про це читайте тут.
  • Варто додати, що мобілізація в Україні не припинялась з часу оголошення воєнного стану та загальної мобілізації 24 лютого 2022 року. Детальніше про весняну мобілізацію можна прочитати за посиланням.