Про це прем'єр завив в понеділок на колегії Міністерства юстиції , вислухавши доповіді керівництва відомства про реформи, що проводяться органами юстиції.

Міністр юстиції України Павло Петренко під час колегії розповів, що з липня в Україні буде працювати більше 100 центрів надання безкоштовної правової допомоги, а також про те, що після отримання висновку Венеціанської комісії щодо закону "Про очищення влади" процес люстрації буде незворотним.

Заступник міністра Гія Гецадзе доповів про проведену міністерством кадрову політику, зокрема, скорочення апарату, перевірку профпридатності співробітників органів юстиції від центрального апарату до райуправлінь.

Перший заступник міністра юстиції Наталія Севостьянова розповіла про масштабні зміни у сфері реєстрації та виконання судових рішень. Вона зазначила, що йдеться про курс децентралізації та монополізації реєстраційних послуг. Перший заступник міністра також нагадала про позови в міжнародних судових інстанціях проти РФ, а також повідомила про те, що Мін'юст найближчим часом створить спеціальні офіси щодо повернення активів, виведених з України високопоставленими чиновниками часів Януковича.

"З приємним подивом почув доповідь міністерства про те, які комплексні зміни проведені в Україні. Важливо, щоб ці комплексні зміни ми побачили не тільки на презентації, а щоб їх відчули люди, яка перебувають не в Києві, а десь у далекому районному центрі, в селі, ті люди, які дійсно потребують цих змін", — сказав Яценюк.

При цьому він підкреслив, що часто Мін'юст називають міністерством справедливості.

"Саме така справедливість повинна панувати в Україні", — сказав він.

За словами прем'єра, необхідно завершити одну з ключових реформ в країні — судову реформу разом з реформою правоохоронних органів. Для того, щоб зміни в країні були відчутні для кожного українця.

Яценюк звернув увагу на необхідність продовження роботи Мін'юсту у сфері реформування реєстраційних послуг.

"Я хотів би подякувати вам за роботу з європеїзації української юстиції, яку ви провели в цей складний період", — заявив Прем'єр.

Починаючи з електронної системи торгів арештованим майном і закінчуючи нової якісною системою видачі довідок жахливої ​​радянської бюрократії, яка має бути знищена ... Можна говорити про те, що сьогодні вже більшість громадян України мають доступ до електронної системи, у більшості українців є можливість не стояти в черзі, а отримати документ або провести юридичну дію без особистого контакту з чиновником, без черги і без хабарів ... Ця робота має бути продовжена,

— заявив Яценюк.

Прем'єр підкреслив, що для проведення реформ Мін'юсту необхідний якісний апарат і гідна заробітна плата.

"Я звертаюся до міністерства: скорочення державної служби має проходити. А все, що ви заощадите по фондах праці, ми залишаємо вам, — за рахунок цього підвищуйте заробітну плату", — сказав Прем'єр.

Ефективність кадрів, за словами Прем'єра, має відігравати ключову роль у процесі реформування.

"Тому ваші відкриті конкурси за призначенням начальників управлінь юстиції, починаючи областю і закінчуючи районом повинні бути публічними, прозорими", — сказав Прем'єр.

На переконання Прем'єра, саме це дасть нову якість українській юстиції.

Також Яценюк закликав Мін'юст продовжувати процес люстрації в Україні, довести його до логічного завершення і до вересня завершити підготовку до безвізового режиму.

"Я прошу міністерство юстиції завершити процедуру люстрації", —сказав він.

Також Прем'єр попросив Мін'юст частіше інформувати громадськість про хід розгляду судових позовів проти РФ у міжнародних судах. Він подякував відомство за знайдені механізми та методи "для боротьби з РФ" в судах.