Шанси потрапити до Верховної Ради є за мажоритарною системою та за партійними списками. Блокам до парламенту - зась. Формуватимуть депутатський корпус 50 на 50.

Погоджували нові виборчі правила опозиція та більшість довго. Суперечки та аргументи врешті привели до компромісу.

"Вимушений компроміс. Ми вибрали з того, що нам пропонувалось, чи фальсифікація виборів, чи максимально прозора виборча система. І ми можемо впливати на те, щоб якимось чином без адмінресурсу, без підкупу виборців, без каруселей все-таки поборотися на мажоритарних округах і виграти вибори", - сказав народний депутат, БЮТ-Батьківщина Сергій Міщенко.

"Я б не розглядав питання: Хто? Де? У чому втратив? Якщо брати з точки зору окремих депутатів або політичних партій, то можливо, це є. Загалом, я думаю, виграли ми всі. Ми отримали інструмент, який дозволяє отримати чесні, прозорі вибори в нашій державі", - вважає лідер фракції Партії регіонів Олександр Єфремов.

Політичні сили, що зараз не представлені у Верховній Раді новому закону не зраділи. Вищий прохідний бар’єр зменшує їхні шанси потрапити під купол. Радіє опозиція, її представник Арсеній Яценюк прогнозує перемогу нинішньої меншості наступного року.