Це відбувається в більшості випадків тому, що котельні, вишки стільникового зв'язку та інші об'єкти працюють на електриці. До речі, міністр енергетики вже закликав українців купувати на зиму генератори.

Дивіться також Як зігрітися, що готувати та чи можна зекономити заряд: побутові поради на час блекауту

Чому зникає інтернет та зв'язок під час блекауту

Базова станція або як ми звикли її називати вишка стільникового зв'язку, також працює від централізованого електроживлення. Без електроенергії повного заряду станції вистачає максимум на 4 – 5 годин, при цьому заряджається вона цілу добу,
– пояснило видання.

Там додали, що деякі станції оснащені резервними джерелами живлення (генераторами), проте вони не встигають повноцінно зарядити вишку.

Тепло під час вимкнення світла зникає тому, що на котельнях також відключають електрику.

"Тож якщо там немає генераторів, вони не працюватимуть. Проте, крім котельні, без електропостачання може залишитись тепловий пункт – наступна ланка, яка транспортує тепло до систем опалення", – пояснюють журналісти.

Чи чекати українцям відключень світла

  • У вересні 2023 року Укренерго повідомило, що дані Головного управління розвідки Міноборони та ППО свідчать про те, що ризик масованих обстрілів енергетичних об'єктів залишається високим.
  • Голова "Укренерго" Володимир Кудрицький розповів, що у вересні та жовтні вони не прогнозують якихось проблем зі світлом. Проте за умови, що Росія не здійснюватиме масовані обстріли по енергетичних об'єктах.
  • Окрім того, Кудрицький пояснював, що Україна захистила енергосистему. Зокрема, певні види захисту застосують вперше у світі.
  • Міністр оборони України Рустем Умєров заявив, що у випадку атаки росіян по енергетичній інфраструктурі, Україна відповідатиме.