Представники посольства направили в українське МЗС лист із засудженням маршу. Мовляв, влада України лише мовчазно схвалювала ходу.
До теми Ізраїль засудив марш до дня народження Бандери: що відповіли в Україні
Протест через "образу пам'яті предків"
У посольстві також зазначили, що у марші брали участь активісти-втікачі білоруської опозиції, яка є нібито екстремістською, а також активними учасники були й "прибічники Третього Рейху". Також представництво обурилось через розголос ходи у ЗМІ, зокрема на загальнонаціональних телеканалах.
У серцях білорусів, які пережили жахи фашистської окупації, відгукуються болісним болем обурливі спроби героїзувати колабораціоністів, убивць і катів білоруського народу,
– заявили у листі посольства.
Посольство висловило рішучий протест через "радикалізацією антибілоруської позиції України". Її, мовляв, виражають у демонстративному вшануванню колабораціоністів.
Представництво відзначило, що варто негайно припинити спроби героїзувати злочини проти людяності, які не мають терміну давності й не можуть бути прощені. Марш вважають "образою пам'яті білоруських предків".
Марш до річниці з дня народження Бандери: головне
- Український політдіяч та ідеолог українського національного руху Степан Бандера народився 1 січня – 113 років тому. На честь нього у Києві відбулась смолоскипна хода. У ній взяли участь близько тисячі людей.
- Того ж дня вшановували пам'ять Степана Бандери й у Львові. До пам'ятника діячеві прийшли містяни, нардепи та керівники місцевої та обласної влади.
- Перед 1 січня у Хмельницькому, услід за Тернополем, вивісили велетенський банер із Бандерою. Його оздобили червоно-чорними прапорами.
Обурливо – Ізраїль засудив ходу: дивіться відео