“Багато хто можливо і не помічають, будучи в райдужному настрої перебування в столиці. Вони не бачать того, що м и з вами помічаємо. Ми помічаємо недоглянуті двори, неохайні алеї. Все те, що колись в 50-ті роки вважалося елементами благоустрою гарного міста, міста-парку, сьогодні все це втрачено”, - каже головний архітектор Києва Сергій Целовальник.

Проект мають реалізувати до ЄВРО-2012 та визначити, як використовувати цю територію в перспективі. Найперше хочуть впорядкувати Схили Дніпра, Андріївській Узвіз, Європейську площу, Майдан Незалежності та Хрещатик.

“Дуже важливо, щоб те що ми отримаємо в результаті як продукт, щоб це дійсно було можливим для реалізації. І кияни, і жителі столиці відчули реалізацію тих задумок, які будуть запропоновані архітекторами”, - каже заступник міністра регіонального розвитку та будівництва Ігор Соколов.

Один з головних принципів проекту - зберегти унікальність Київського ландшафту та об'єкти культурної спадщини. Тобто великих забудівель не буде, навпаки, організатори проситимуть заборонити будівництво в охоронній зоні. До того ж до ЄВРО-2012 не встигнуть реалізувати масштабні перевтілення.

“Конкурсантам надане право самостійно визначати об’єм роботи, який може бути реалізованим до Євро 2012. Оскільки до їх обов’язків входить ще і довгострокові перспективи, куди в першу чергу відноситься і Набережна”, - каже архітектор, керівник групи з розробки програми конкурсу Віктор Зотов.

20 квітня міжнародне журі оголосить вісім фіналістів. Найкращий проект благоустрою центральної частини Києва стане відомий наприкінці квітня.