Рукостискання, обійми та поцілунки – це найрозповсюдженіші вітання у світі, а також спосіб висловити подяку, увагу або співчуття. Але незабаром ці жести можуть зникнути з ужитку. Все через коронавірус. Люди почали уникати звичайних привітань, тому що Covid-19 може жити на руках довгий час і передаватися під час контакту.

Цікаво! Яка безпечна дистанція з хворими на коронавірус

Заразити може будь-хто і політики не виключення, навіть ті, які на високих посадах. Так від привітань з Ангелою Меркель відмовився міністр внутрішніх справ Хорст Зеехофер.

Дивіться відео: як політики відмовляються від рукостискань

В Ірані чоловіки креативно розв'язали цю проблему й вигадали вітання ногами. Такий спосіб швидко підхопили в інших країнах світу.

У США нову культуру привітань взялися розповсюджувати на найвищому рівні. Конгресмени Деббі Дінгел та Пол Мітчел записали для цього спеціальний ролик, в якому закликають не потискати руки.

Привітання ліктями
Привітання ліктями / Фото: bbc.com

Проте не всі готові відмовитися від таких звичних вітань. Зокрема в Італії, яка є епіцентром Covid-19 у Європі. Експресивні італійці не бажають обмежувати своє соціальне життя.

Я не піддамся коронавірусу. Я продовжу цілувати й обіймати людей при зустрічі,
– заявила житель Рима Мікеле Алібранді.

Їхні сусіди – французи теж не готові пасувати перед коронавірусом і переглядати свої соціальні звички. "Ми не збираємося зачинятися вдома і чекати, коли все завершиться. Чи то корона, чи ні, чи то вірус, чи ні. Життя триває", – розповіла жителька Парижа Лена.

Важливо! У МОЗ закликають не цькувати людей через коронавірус

Covid-19 вже вразив понад 96 тисяч людей у всьому світі. А от одужати від нього змогли понад половина – майже 54 тисячі.

що варто знати про коронавірус
Коронавірус у цифрах / інфографіка 24 каналу