Як міг відповідав на підступні опозиційні запитання щодо пенсійної реформи та погашення заборгованості із заробітної плати, яка на сьогодні складає 1 мільярд 200 млн. гривень.

“Завдання уряду щодо скорочення заборгованості не виконано у зв'язку зі складною ситуацією щодо погашення боргів по заробітній платі на підприємствах-банкротах. Станом на 1 квітня 2011 року, заборгованість на зазначених підприємствах склала 533 мільйони 300 тисяч гривень, що складає 43,9% до загальної заборгованості”, - доповів перший заступник міністра соціальної політики Василь Надрага.

У свою чергу, опозиція наголошує - ситуації зарадити можна, якщо зарплату вивести з тіні. Адже там працює і не платить податки близько 7 мільйонів українців.

“Уряд повинен був вирішувати проблему легалізації шляхом зниження податкового навантаження на фонд заробітної плати, бо зараз навантаження на фонд заробітної плати, нарахування в різні соціальні фонди, державні установи складає майже 40%”, - каже народний депутат, "БЮТ-Батьківщина" Андрій Павловський.

Що ж до рівня самої зарплати, то провладна більшість обіцяє, що він відповідатиме інфляції. Але і садити собі на шию усіх бюджетників влада не збирається.

“На превеликий жаль, з 2005 року в загальному обсязі грошових доходів населення неухильно падає питома вага зарплати, а зростає питома вага соціальної допомоги - людина стає залежною від держави, а не від свого власного способу заробляння грошей, а це пряма загроза встановлення тоталітарного режиму”, - вважає народний депутат, ПР Ярослав Сухий.

Тим часом, на допомогу тільки з безробіття чекає майже півмільйона українців. А от кількість зайнятого населення у перший рік правління нинішньої влади збільшилася, порівняно з 2009 роком, аж на 100 тис.