Про це повідомив на брифінгу заступник голови Адміністрації Президента Валерій Чалий.

Дійсно, не має в законах сьогодні чіткої позиції, що треба подавати заявку про вступ до НАТО вже завтра. Ідеться про більш ґрунтовні речі – йдеться про реформи, реформу безпеки, реформу сектору безпеки, про оборонну реформу, про найвищі стандарти у світі та критерії, яким Україна хоче відповідати. На сьогодні найбільші стандарти у сфері оборони у країн НАТО. І тому очевидно, що саме відповідність цим критеріям – це ключова мета, яку потрібно досягти,
— повідомив Чалий.

За його словами, нова влада буде орієнтуватись на результат, а не на заяви. Однак після досягнення критеріїв та проведення реформ, остаточне рішення про вступ до НАТО приймається на референдумі народу України.

За його словами Україна з 2002 року прагнула до колективної моделі безпеки. Однак прийняття в 2010 році позаблокового статусу було "подарунком сусіду", і загальмувало розвиток армії України.

Він зазначив, що орієнтиром моделі безпеки для України буде Північноатлантичний договір, і ні про які умови колективного договору безпеки з РФ вже не йдеться.

Нагадаємо, народні депутати підтримали пропозицію Президента Петра Порошенка про відміну позаблокового статусу України.