Цей факт підтверджує нещодавня ситуація з українським Forbes, коли заяву на звільнення через “спроби змінити редакційну політику” написали 14 журналістів.

Моніторинг дотримання свободи медіа у країнах “Східного партнерства” показав, що Україна долучилася до таких країн, як Азербайджан і Білорусь, де є теми-табу для журналістів. Про це розповіла координатор проекту від мережі громадських організацій “Інтерньюз-Україна” Наталія Сад.

Читайте також: У Мінську затримали незалежних журналістів

"На жаль, Україна, посівши четверту - або третю з кінця - сходинку у рейтингу свободи медіа держав “Східного партнерства”, приєдналася до таких країн, як Білорусь та Азербайджан, де є теми, на які накладено табу. Так, говорити про сім’ю президента чи про армію у Азербайджані й Білорусі є неприпустимим. Журналістів штрафують, притягують до відповідальності”, - сказала Наталя Сад.

“Журналісти видання Forbes хотіли говорити про те, що цікаво суспільству. Спрацював психологічний тиск, і журналісти відчули, що продовжувати писати на ті теми, які їм видаються резонними, більше немає можливості“, – додала вона.

Нагадаємо, Україна посіла четверте місце за результатами “Моніторингу свободи медіа країн “Східного партнерства”.