Ця новина викликала неабиякий острах у людей. Дехто побіг до аптек, аби закупити все необхідне, а дехто вирішив і заробити на цьому, передає 24 Канал.

Дивіться також Ліки за рецептом: у МОЗ відповіли на головні запитання українців

Квартира за Німесил

До прикладу, на Olx.ua вже є з десяток оголошень щодо продажу Німесилу. Ціни на нього різні. Переважно – 500 гривень за один пакетик. Але дехто хоче і більше – понад тисячу гривень.

Ну і звісно не без жартів, дехто готовий обміняти знеболювальний порошок на квартиру. Щоправда, маркетплейс оперативно видаляє такі оголошення.

Ажіотаж через Німесил: дивіться фото

Зауважимо, що журналістка 24 Каналу, на ім'я Юля, в Одесі понад 40 хвилин стояла у черзі за ліками, які перед тим забронювала на сайті аптеки. Однак на касі сказали, що, на жаль, їх уже немає в наявності, попри попередню бронь.

Аптека, куди вона прийшла, розташована в Малиновському районі міста. Разом з тим схоже, що в Одесі немає взагалі Німесилу – його розкупили. Про це повідомила журналістка, посилаючись на слова людей та фармацевтів.

Що зміниться з 1 квітня

  • У Міністерстві охорони здоров'я наголосили, що впровадження е-рецепту як додаткового інструменту, який допоможе придбати саме рецептурні ліки, не означає, що паперовим рецептом не можна буде користуватися у разі потреби.
  • Також необов'язково навіть мати підписану угоду зі сімейним лікарем, аби мати змогу придбати лікарський засіб. Рецепт може виписати як і хірург, так і терапевт чи онколог.
  • Водночас важливо заакцентувати, що для купівлі далеко не усіх ліків потрібен рецепт. Тобто висновок такий: 1 квітня боятися не варто, адже нічого суттєво не змінюється.