Кращою ситуація поки не стане
Про це 24 каналу розповів віцепрезидент з економічної освіти Київської школи економіки Олег Нів'євський. Він зауважив, що на тлі відносної нестачі продукції у світі, додатково є й фактор Росії та блокування українських портів.
Зверніть увагу У МЗС сказали, скільки втрачає Україна через блокаду українського зерна
За його словами, у такій ситуації кожна тонна українського зерна є важливою і може впливати на світову продовольчу безпеку. Є країни, які дуже сильно залежать від нашого зерна – це Єгипет, Ємен, Сирія, Ліван. Наразі там дуже серйозна проблема з продовольством, особливо це стосується Ємену.
Там ситуація насправді дуже серйозна і ледь не катастрофічна. І кращою вона не буде. З огляду на те, що зараз відбувається,
– розказав Олег Нів'євський.
Споживачів у країнах, де продовольча криза вже стала помітною, відчувають подвійний ефект. По-перше, продукція подорожчала, бо світові ціни пробили стелю насамперед через агресію Росії, а, по-друге, її стало менше.
Таким чином повномасштабне вторгнення Росії в Україну стало причиною подвійного удару у контексті продовольчої кризи. За словами експерта, якби цієї агресії з боку Росії не було, ціни також виросли б, але не настільки.
"Ми можемо подивитися динаміку цін, і саме в день, коли Росія вторглася до України, 24 – 25 лютого, ціни злетіли на 30 відсотків", – констатував Нів'євський.
Ринок відреагував таким чином вже на наступний день після початку повномасштабної війни. А коли окупанти почали блокувати порти, ціни почали зростати ще більше. Відтак, у червні вони стали вдвічі вищими, аніж були до війни.
Олег Нів'євський розповів про ситуацію з продовольчою кризою у світі: дивіться відео