Про це у своєму відеоблозі розповів військовий експерт Олег Жданов, передає 24 Канал. Продовження цієї угоди, ймовірно, настане з 17 липня 2023 року.
Зверніть увагу Заганяє Путіна в глухий кут: як Ердоган тисне на Росію щодо "зернової угоди"
Найслабша ланка
Перед продовженням "зернової угоди" Путін висунув низку вимог. Одна з ключових умов – це під'єднання "Россельхозбанка" до SWIFT. Крім того, кремлівський узурпатор хоче, аби дозволили продаж добрив через порти Балтійського моря.
Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш, як завжди найслабша ланка й головний до зняття санкцій з Росії. Він виявив бажання "догодити" Москві й погодився приєднати SWIFT.
"Я так зрозумів, що позиція Ердогана була тверда й непохитна. Він мовчав й чекав, коли відповість Путін на його заяву, що якщо Росія не повернеться до "зернової угоди", то вона продовжуватиметься без участі країни-агресорки, при цьому турецький флот гарантуватиме безпеку проходження суден по Чорному морю в порти України", – сказав Жданов.
Чому Пєсков заперечує слова Ердогана про продовження "зернової угоди": дивіться відео
Людина схожа на Путіна
Турецькі ЗМІ з посиланням на Ердогана повідомили, що Путін погодився на продовження угоди про експорт зерна. Проте цю заяву спростував речник бункерного Пєсков. Мовляв, ніяких заяв з російського боку щодо "зернової угоди" не було.
Також Ердоган заявив ЗМІ, що Путін в серпні приїде в Туреччину. Це буде його перша поїздка за кордон з моменту видачі ордера про арешт Міжнародним кримінальним судом. Так, президент Туреччини підтвердив домовленості з російським диктатором – Путін погодився продовжити "зернову угоду", а Ердоган запросив його в Туреччину.
"Останнім часом деякі джерела говорять, що "людина схожа на Путіна" сьогодні бере участь у громадських заходах. Можливо, він (Пєсков – 24 Канал) не з тим Путіним спілкувався, що угода продовжена", – зазначив військовий експерт.
Як Росія шантажує продовженням "зернової угоди"
- За декілька днів до закінчення терміну угоди на експорт зерна генсек ООН Антоніу Гутерреш запропонував Путіну підключення дочірніх компаній російського сільськогосподарського банку до SWIFT в обмін на продовження "зернової угоди" з Україною.
- На щасті, Європейський Союз не підтримав ініціативу Гутерреша й відкинув можливість повернення російських банків до SWIFT.
- В ООН зауважили, що ця пропозиція нібито дозволить нівелювати "серйозне занепокоєння Росії", а також продовжити постачати зернові продукти Чорним морем.