Про це 24 Каналу розповів політолог Ігор Рейтерович. Він додав, що цього разу президент Туреччини Реджеп Ердоган вирішив діяти радикально й не чекати поки диктатор Владімір Путін висуне чергові вимоги.
Читайте також Це питання світу, – Данілов припустив, чи зірве Путін "зернову угоду"
Глухий кут для Путіна
Складається враження, що президент Туреччини домовився з Президентом України Володимиром Зеленським про продовження угоди на експорт зерна, а Путіна просто поставив до відома. Анкара й надалі виступатиме медіатором цієї угоди.
Ердоган у контексті "зернової угоди" зробив ще краще. Після візиту Зеленського, він зробив заяву, що ми обговорили з лідером України "зернову угоду". Київ згодний на те, що її треба продовжувати. Ми про все домовилися. Я чекаю у себе Путіна, щоб ми завершили цю тему й продовжили,
– сказав політолог.
Лідер Туреччини й далі продовжує цю політику, нагнітає тему, заганяючи Росію у глухий кут. Можливо росіяни б і довше хотіли потягнути цю історію. Наприклад, Росія вигадала б нові вимоги, за яких домовилися продовжити угоду на експорт зерна.
Водночас Ердоган не дає росіянам навіть передихнути. Він же розуміє, що часу не багато, адже скоро врожай, все запрацює на повну, треба буде вивозити зерно. Насамперед у Туреччини з цього приводу свої інтереси, бо Анкара з цього буде щось мати.
"Путін розказував казочки про "нравітся, нє нравітся" й тепер росіяни наступили на ці граблі, опинившись у казці, яку вони намагалися "впарити" всьому цивілізованому світу", – додав Рейтерович.
Як Туреччина тисне на Росії, аби та продовжила "зернову угоду": дивіться відео
Продовження "зернової угоди"
- У липні 2022 року ООН і Туреччина виступили посередниками у Чорноморській зерновій ініціативі з Росією та Україною. Мета ініціативи – допомогти пом'якшити глобальну продовольчу кризу, яка погіршилася вторгненням Росії та блокадою нею українських портів. Відтоді цю ініціативу кілька разів подовжували.
- Термін дії зернової угоди спливає 17 липня 2023 року. Водночас Росія може вдатися до гібридного методу блокування експорту.
- Бункерний дід цинічно заявив, що країна-агресорка може призупинити участь у зерновій угоді та продовжить її лише тоді, коли будуть "виконані дані їй обіцянки". Так, Росія вкотре шантажує світ.
- За допомогою шантажу щодо "зернової угоди" Росія намагається відновити підключення її банків до системи SWIFT. У Євросоюзі відкинули можливість повернення російських банків до SWIFT.