Так, бушель пшениці, який на початку липня минулого року коштував близько 4 дол., нині продається за більше ніж 8,50 дол. Серед чинників, що зумовили такий стрибок цін став слабкий американський долар, та як наслідок - підвищення вартості усіх сировинних товарів, а також страйки в Аргентині, що заблокували експорт кукурудзи та соєвих бобів.

“На всі зернові продукти піднялися ціни, зокрема на макарони. Також подорожчав цукор, випічка, молоко, яйця, масло. Всі основні продукти - яловичина, свинина, курятина - все це здорожчало”, - каже покупець Ден О'Ніл.

Нагадаємо, нещодавно Продовольча та сільськогосподарська організація ООН повідомила, що світові ціни на продовольство досягли свого історичного піку, та безперервно продовжують зростати вже протягом 7 місяців.

Остання світова продовольча криза мала місце у 2008 року, коли найбільші виробники рису - Таїланд, В’єтнам та Індія - обмежили його експорт, аби забезпечити внутрішні потреби. Тоді кількість людей у світі, що страждають від голоду сягнула 1 мільярда осіб.