“Вони носять абсолютно технічний характер, і я вважаю, що можна було б і потрібно було б прийняти відповідний проект, не вносячи в нього новацій, які будуть викликати спротив”, - сказав голова Верховної Ради Володимир Литвин.
Не підтримує жодних правок у виборче законодавство опозиція. Меншість побоюється, що під приводом технічних правок більшість може змінити прохідний бар’єр чи порядок формування виборчих комісій.
“Ми абсолютно переконані, що, за задумом, передбачається між першим і другим читанням внесення змін до інших норм закону, і тому ми не хочемо”, - сказав заступник голови Верховної Ради Микола Томенко.
“Я можу гарантувати, що ніякої іншої норми Партія регіонів включати в даний законопроект не буде, ми просто не припускаємо такого. Нас влаштовує той законопроект, за який проголосувала конституційна більшістю в парламенті”, - сказав голова фракції Партії регіонів Олександр Єфремов.
Нагадаємо, у листопаді минулого року Верховна Рада повернула мажоритарно-пропорційну виборчу систему, заборонила участь у виборах блоків, а також підвищила прохідний бар’єр для партій до 5%
Серед технічних недоліків закону - він, зокрема, не зобов’язує кандидата у депутати вказувати у виборчому бюлетені своє прізвище - лише ім’я та по батькові.