Тобто, якщо раніше при посадці достатньо було мати лише квиток - тепер обов’язково ще й паспорт.

“Перевіряємо документи, білети і паспорти громадянина, якщо дитина - проїзний квиток. Якщо нема документів, ми відмовляємо у посадці громадянину”, - розповідає провідник потяга “Чернігів-Москва” Валентин Наливайченко.

Під поняттям "дозвільні документи" не мається на увазі перевірка візи чи інших необхідних для виїзду за кордон дозволів. Їх, як і раніше, перевірятимуть прикордонники. Провідники лише дивляться, чи все в порядку з паспортом. Для них проводили навіть спеціальний інструктаж.

“Провідники наші - це люди, які звичайно, не обізнані всіма законодавчими актами, режимним в’їздом, візовим режимом. Ті заняття, які були проведені - це мізер для спеціаліста, який би міг в повній мірі перевірити всі документи, які потрібні для перетину державного кордону”, - сказав заступник начальника головного пасажирського управління Іван Карпяк.

Прийняття закону обґрунтоване вимогами міжнародної спільноти, кажуть юристи. І нічого, що б порушувало права людини у ньому не бачать.

“З практичної точки зору, це полегшує, знімає певні проблеми, оскільки відсутність у особи документу, який надає їй право на в’їзд до держави, з’ясовується вже при посадці у транспорт”, - каже юрист Костянтин Пільков.

Не на камеру, представники “Укрзалізниці” кажуть, змінам у законодавстві і самі не раді. Та виконувати їх доведеться. І, перш за все, провідникам, що працюють на міжнародних рейсах. Їх у структурі “Укрзалізниці” понад 7 тисяч.