У разі схвалення законопроекту Сенатом США 4-мільйонне населення Пуерто-Ріко зможе вирішити майбутній устрій своєї держави шляхом референдуму. Плебісцит передбачається провести в два етапи. У першому турі виборці проголосують за або проти зміни існуючого політичного статусу Пуерто-Ріко. При цьому голосувати зможуть і жителі Пуерто-Ріко, що проживають у США. Якщо більшість висловиться на користь перегляду положення архіпелагу, який зараз має статус автономної території США, буде призначений другий тур.

У ході другого голосування жителям буде запропоновано вибрати один з чотирьох можливих варіантів майбутнього державного устрою: автономія у складі США, штат у складі США, суверенна держава асоційована в союзі з США або незалежна держава. У разі якщо більшість населення висловиться на користь незалежності, рішення повинен буде схвалити Конгрес США.

Пуерто-Ріко входить до складу США з 1898 року. До 1947 року територія фактично була колонією: посадові особи Пуерто-Ріко призначалися президентом США. З 1947 року населення вибирає власного губернатора. З 1952 року територія офіційно іменується "вільною асоційованою державою", однак багато питань управління, як і раніше залишаються у віданні американської влади.

Проти прийняття законопроекту про статус Пуерто-Ріко в Палаті представників США виступили, переважно, республіканці. Головним чином, їх не влаштовувала перспектива включення Пуерто-Ріко в США на правах штату, оскільки нарівні з англійським державною мовою на території є іспанська. До того ж, як штат Пуерто-Ріко отримає в Палаті 6 місць, які, найімовірнішезаберуть у інших регіонів.