Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг виступив з потужною промовою. Він зазначив, що протягом багатьох місяців країни-члени НАТО намагались змусити Москву до дипломатичного правління, повідомляє 24 Канал.
Читайте також Йде конкуренція за 3 місце щодо підтримки України: що відбувається на Мюнхенській конференції
Путін направив економіку на "воєнні рейки"
Генсек зауважив, що заклики до миру перетворились на воєнні дії в Україні. Столтенберг зазначив, що країни Заходу винесли важливі уроки з цієї війни. Найважливіший з них – світ повинен забезпечувати Україну всім необхідним для перемоги над Росією.
Путін планує не мир, а розгортання ще більших воєнних дій,
– сказав генсек.
Він також зазначив, що кремлівський диктатор змінив свої амбіції, поставивши економіку на забезпечення воєнних потреб і залучаючи Іран та Північну Корею надавати Росії зброю.
"Ми повинні забезпечити Україну усім необхідним для перемоги", – закликав Столтенберг.
Найбільша загроза для світу – перемога Путіна
Столтенберг зауважив, що деякі політики вважають, що допомога Україні може спричинити ескалацію воєнного конфлікту. Однак генсек прояснив усім, що найбільша загроза для світу – перемога Путіна.
Для кремлівського диктатора це означатиме, що завдяки військовим силам він зможе взяти все, що хоче. Тож, за словами Столтенберга, підтримка України – це не лише морально правильне рішення, це – запорука безпеки для країн світу.
Мюнхенська конференція: яких новин очікувати
- Цього року жодних домовленостей з країною-терористом на конференції не відбудеться з очевидних причин – представників Росії не запросили.
- Глава МКБ Крістоф Гойсґен заявив, що для відновлення відносин з Німеччиною Росії необхідна "депутінізація", новий уряд, який би діяв на основі міжнародного права.
- Очевидно, що головним питанням на повістці конференції буде війна в Україні. Зокрема, аналіз ситуації через рік повномасштабного вторгнення і подальші дії. Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба назвав ключові пріоритетні для України теми.
- "Цьогоріч ми будемо просувати на Мюнхенській безпековій конференції пріоритетні для України теми. Ключова — це постачання далекобійних ракет і відкриття постачання бойових літаків, оскільки саме літаки є останнім типом зброї, який потрібно розблокувати, всі інші позиції ми за минулий рік відкрили командними зусиллями", – сказав міністр.
- Також порушать питання членства України в НАТО та майбутнього Росії.