Як повідомляє пресслужба Кремля, Путін і Меркель, зокрема, обговорили обмін полоненими між Україною та окупованими територіями Донбасу та дали йому позитивну оцінку. У Росії стверджують, що обмін відбувся за схемою "всіх на всіх".
До теми! Обмін полоненими між Україною і бойовиками: з'явилась реакція Росії
Попередньо, бойовики передали Україні 76 осіб, а отримали 124. До обміну у в’язницях окупованого Донбасу перебували 227 осіб.
Окрім цього питання, лідери Росії та Німеччини також обговорили співпрацю в газовій сфері.
Підтверджено настрій на подальшу підтримку проєкту "Північний потік – 2". Відзначено прогрес на переговорах щодо продовження транзиту російського газу через територію України після 1 січня 2020 року,
– додають у Кремлі.
Щодо інших питань Путін і Меркель обговорили:
- ситуацію в Лівії (підкреслено доцільність нарощування політико-дипломатичних зусиль з врегулювання кризи, зокрема за посередництва Німеччини та ООН);
- війну в Сирії;
- обговорили подальші контакти,
- привітали один одного з різдвяними та новорічними святами.
Раніше обмін полоненими привітали представники Євросоюзу та посольство США.
Що відомо про обмін полоненими: коротко
Він мав відбутися у форматі "всіх на всіх". Зокрема, про це домовилися під час нещодавнього нормандського саміту в Парижі, а згодом такий обмін узгодила Тристороння контактна група у Мінську.
Розпочався обмін між Україною та представниками окупантів об 11 годині 29 грудня на контрольно-пропускному пункті "Майорське" під Горлівкою у Донецькій області. Завершився обмін близько 16:00. Після передачі утримуваних, усіх звільнених з полону українців мають повезти до Краматорська, звідки ті вилетять до Києва.
Важливо! Обмін полоненими: 76 українців вже на Батьківщині – список
- 29 груд 2019Україна передала в межах обміну бойовика Лусваргі