Про це сайту "24" розповів директор аналітичного центру "Політика" Микола Давидюк.
Читайте також: Потужна негативна реакція Росії буде, – Newsweek про постачання в Україну "Джавелінів"
"Джавеліни" – не тільки військове, а й політичне рішення. Те, що США підтримують Україну, допомагають зброєю – сигнал нашим супротивникам. Білий дім бачить в Україні надійного партнера, якому можна передавати летальне озброєння сучасних поколінь. При цьому не боячись того, що секрети його виготовлення і розробок можуть бути розголошені,
– зазначає Давидюк.
За його словами, це дуже важливий знак у світоглядному плані. Зокрема, США вірять, що ЗСУ очистилася від російських шпигунів, агентів впливу, яких на початку війни з Росією було дуже багато. І тоді США боялися передавати нам зброю.
"Реакція Путіна на надання "Джавелінів" однозначно буде. Тому що це завдало йому іміджевих втрат і починає змінювати баланс сил у плані озброєння солдатів на місцях. Але Путін зараз заклопотаний санкціями проти своїх олігархів, війною в Сирії, і нестабільною політичною ситуацією в дружніх пострадянських республіках. Відповідь він готуватиме, але вона не буде швидкою, як це могло бути раніше", – переконаний Микола Давидюк.
Політолог додає: надання "Джавелінів" лягає в комплекс тих рішень, які сьогодні приймаються в Україні – посилення армії, пошук власної церкви. А це дуже злить Путіна. Тому що Україна остаточно відривається від "руского міра" і рухається в пошуку власної, по-справжньому незалежної держави. Ми пройшли вже точку неповернення.
Нагадаємо, 30 квітня стало відомо, що США направили до України партію ПТРК "Джавелін" (Javelin). Згодом цю інформацію підтвердив і Президент України Петро Порошенко.
Що таке "Джавелін"? Це американський переносний протитанковий ракетний комплекс (ПТРК). Перший серійний ПТРК третього покоління, якому властивий принцип "вистрілив-забув" – оператор ракетного комплексу не має супроводжувати і коригувати політ ракети, поки вона наближається до цілі. "Джавелін" призначений для ураження бронетехніки, укріплень на землі, а також деяких літальних об'єктів, що переміщуються на низькій висоті й швидкості – гелікоптерів або БПЛА. Успішно використовувався в Іраку.