Першим серйозним завдання УГКЦ стало посвячення Патріаршого собору у Києві у 2013 році. Тоді свою проповідь Шевчук виголошував кількома іноземними мовами, обравши європейський вектор розвитку Церкви. Про це він розповів у ексклюзивному інтерв'ю 24 Каналу.

Восени 2014 року патріарх Святослав відчинив двері підземелля храму для протестувальників. Чергували отці й на барикадах. А потім капелани вирушили на війну.

На окупованій території Донбасу досі діють три парафії навіть попри те, що їм бойовики погрожували, переслідували і намагалися заборонити. А в анексованому Криму залишились п'ять греко-католицьких громад. Гарантувати безпеку на окупованих землях парафіянам церква не може.

Проблему можна було б вирішити, якби патріарх Святослав та голова РПЦ Кирил - зустрілися. Саме через "українське питання" довго не могли зустрітися Папа Римський та Патріарх Московський. Росіяни нарікали, що УГКЦ в 90-х незаконно забрала православні храми на Західній Україні.

Утім, 12 лютого цього року священнослужителі таки зустрілися на Кубі та поговорили про Україну. Кирил для наочності навіть привіз українського єпископа. А от Святослав туди не поїхав.

Читайте також: Третій Майдан Україні не потрібний, — Любомир Гузар

В УГКЦ хочуть статусу глобальної Церкви, тому Святослав так багато подорожує світом. За перші п'ять років він пережив непрості виклики — Майдан, коли був посередником на переговорах з Януковичем, потім війна на Донбасі й локальні конфлікти всередині Церкви.

У 2011-му Святослав, тоді ще Єпископ Аргентинський, став наймолодшим предстоятелом Греко-католицької церкви в історії. За 5 років він вже залучив 10 нових єпископів, переважно молодих.