Таку думку сайту "24" висловив директор Центру суспільних відносин Євген Магда.

"Варто зауважити, що подібні дискусії, з одного боку, дозволяють висловитися і заявити свою позицію. З іншого, не треба перебільшувати значення таких виступів і вважати, що це істина в останній дистанції", – зауважив він.

Коментуючи заяву Петра Порошенка щодо реформування Ради Безпеки ООН і обмеження вето для країн-учасниць конфліктів, політичний експерт зауважив: ця тема звучить вже дуже довго. Реформа потрібна, але це тривалий процес.

Треба бути відвертими: реальних змін швидко не буде, бо в них не зацікавлені всі члени Радбезу. З іншого боку, Україна повинна говорити про існуючі проблеми, піднімати їх і просувати свої інтереси. Обмеження права вето, як це пропонує Порошенко, члени Радбезу також не підтримають. Вони усвідомлюють – якщо зараз це проти Росії, то згодом може бути використаним проти кожного з них. Такі зміни можливі тільки в тому випадку, коли розшириться склад Ради Безпеки, яка існує в такому вигляді одразі після утворення ООН 70 років тому. Радбез не дуже відчуває сьогоднішні політичні реалії,
– наголосив він.

Говорячи про зустріч Порошенка з кандидатом у президенти США Гіларі Клінтон, Євген Магда зазначив, що вперше український президент так активно діє напередодні виборів глави США.

"Зустріч з Клінтон цілком логічна. Її завдання – продемонструвати певну антиросійську спрямованість. Водночас, кандидат від республіканців Дональд Трамп не знайшов місця в графіку для зустрічі, тому що він навпаки робить реверанси перед Путіним. Трамп зацікавлений у певному відновленні якщо не біполярного світу, то атмосфери холодної війни", – наголосив політолог.

Читайте також: НАТО підтримало продовження санкцій проти Росії

Схвалення Палатою представників Конгресу США закону H.R. 5094 "Про підтримку стабільності і демократії в Україні" експерт назвав позитивним кроком. Насамперед у тому, що закон не дозволяє знімати санкції з Росії до повернення Криму до складу України.

Це свідчить про те, що США послідовні в своїй підтримці України. Попри численні заяви про можливі "зради" з боку наших американських партнерів, вони навпаки проявляють солідарність,
– наголосив Євген Магда.

Нагадаємо, президент Петро Порошенко 21 вересня виступив з трибуни Генасамблеї ООН. Він також зустрівся з кандидатом в президенти США Гіларі Клінтон. Крім того, Палата представників Конгресу США схвалила закон про збереження санкцій проти Росії "Про підтримку стабільності і демократії в Україні".