Про це заявила заступник генерального директора ATR з інформаційної політики Ліля Буджурова, повідомляє "Телекритика".

Вона розповіла, що протягом цих півтора місяців, упродовж яких канал не міг мовити, команда ATR готувала документальні проекти — зокрема про кримських татар — дітей війни, про перших репатріантів. А також журналісти готували спеціальні репортажі та сюжети, які час від часу публікувалися на сайті.

"Завершивши цю роботу, ми почекали, доки наші юристи вивчать ситуацію щодо роботи в інтернеті. Врешті ми вибрали формат інформування на нашому сайті. ATR публікуватиме сюжети у форматі real time news", — зазначила Буджурова.

"У російському законодавстві є й щодо цього обмеження. Вони мають формальний характер — наш контент не повинен виглядати як проект телевізійного мовлення. Приміром, у відео не можуть звучати такі слова як: "у нашому ефірі", "в нашій програмі", не може бути запису зі студії. А інформування — дозволене, адже сучасні сайти давно стали мультимедійними. Тож цим інформуванням ми й будемо займатися", — пояснила вона.

Буджурова додала, що телеканал планує готувати таку ж кількість відеоконтенту, яку вони створювали, коли ATR працював в ефірі — новинний випуск складався з 12 сюжетів.

"Ми намагаємося вийти на нашу норму, але це не завжди вдається. Тому що ми маємо проблеми з акредитацією — нас не всюди пускають. Вийти на вулицю і зняти для нас, слава Богу, поки не становить проблем, а от акредитуватися у кримський парламент чи раду міністрів не виходить. Так, у нас немає ліцензії на мовлення та реєстрації у Роскомнагляді, але інтернет-інформування їх і не передбачає. Тож ми будемо наполегливо переконувати всіх, що ми маємо право бути присутніми на всіх важливих заходах у Криму, в тому числі офіційних. Ми даємо сигнал нашому глядачу: ми тут, і ми живі-здорові", — наголосила керівник новин.

Між тим Буджурова підкреслила, що вся редакція працює із Сімферополя.

Як відомо, 1 квітня російські окупанти припинили мовлення ЗМІ, які входять до складу медіахолдингу ATR — кримськотатарські телеканали ATR і Lale, а також радіостанції "Мейдан" та "Лідер".

У свою чергу, Президент України Петро Порошенко дав доручення щодо відновлення мовлення кримськотатарського телеканалу ATR.