Про це 24 каналу розповів литовський журналіст та телеведучий Андрюс Тапінас. Зокрема, за його словами, у Литві суттєво зросли ціни на пальне.

Зверніть увагу Інфляція в Україні: заступник НБУ розповів, чи загрожує країні режим гіперзростання цін

Як війна росії проти України вплинула на економіку Литви

Також подорожчали найголовніші харчові продукти та електроенергія.

У нас інфляція б'є всі рекорди. Кожному литовцю, звісно, неспокійно,
– наголосив Тапінас.

Журналіст додав, що литовці із побоюванням очікують холодного сезону.

"Є таке нехороше передчуття, що потрібно починати відкладати гроші, переглядати свої витрати", – сказав він.

"Усе відходить на другий план"

За словами Тапінаса, економічні наслідки російської агресії проти України відчувають не тільки у Литві, а й у всій Європі. Втім, на його думку, це не має відбиватися на допомозі Україні.

"Ми ж не італійці, не португальці і не інші країни Західної Європи, для яких зростання ціни на пальне – це найголовніша проблема", – зазначив телеведучий.

Читайте також Енергетична війна: чому у росії буде важкий вибір

Зростання цін – важливий момент. Але, наголосив журналіст, якщо зіставити це з війною в Україні, "усе відходить на другий план".

Як можна нарікати на велику ціну на пальне, коли на тебе не падають бомби та ракети не вбивають твоїх дітей?
– сказав Тапінас.

Чи вплинуть економічні проблеми на позицію Литви

Він додав, що литовці щодня пам'ятають про те, що відбувається в Україні, і це стимулює їх давати гроші на допомогу Києву.

"Допомога від Литви не вичерпається і не буде залежати від цін на паливо, на хліб, на м'ясо чи інші речі", – запевнив Тапінас.

Важливо – Яким буде офіційний курс долара в НБУ: дивіться відео

Економічні наслідки війни росії з Україною для ЄС: останні новини

  • Через скорочення поставок російського газу та стрімкого зростання цін на блакитне паливо ціна електроенергії в Європі досягла нового максимуму. На формування ціни електроенергії суттєво впливає вартість газу.
  • Більшість країн ЄС заявили про наміри відмовитися від російського газу та вугілля. Директор енергетичних програм центру Разумкова Володимир Омельченко вважає, що кремль готується повністю заблокувати постачання газу в Європу, тож країнам слід завчасно підготуватися до опалювального сезону. А бізнесу варто змиритися з тим, що російського газу у майбутньому не буде.
  • Уряд Угорщини оголосив про запровадження надзвичайного стану в енергетиці з серпня. Підставою для цього стала енергетична криза, яка спостерігається у значній частині Європи.