В умовах відсутності війни Україна могла б поступово "видертися" із важкої ситуації, як вона робила протягом своєї короткої пострадянської історії, натомість до режиму "виборсування" скочується її влада, пише Леонід Бершидський у своїй колонці на Bloomberg.

Блогер посилається на доповідь британського аналітичного центру Chatham House про ситуацію в Україні.

Читайте також: Влада боїться протестів і готується до силового варіанту, – політолог

Журналіст пояснює, у чому ж полягає цей режим "виборусування": пенсійну реформу, на якій наполягає Міжнародний валютний фонд, щоб стабілізувати державні фінанси, розбавили тисячею поправок. Також Порошенко і його адміністрація не поспішають з реалізацією ще однієї ключової умови створення вільного ринку землі бо поки не ясно, наскільки вигідним це може виявитися в найближчому майбутньому.

Українська політична еліта стала надзвичайно непопулярною, йдеться далі. Згідно з останнім опитуванням, проведеним центром економічних і політичних досліджень імені Разумкова, тільки 9,3% українців готові проголосувати за Порошенка знову, зауважує автор. Однак, Порошенко і його команда вже досягли тієї точки, в якій ні західні інвестори, ні Путін не можуть заподіяти їм істотної шкоди, не виходячи за межі дозволеного.

Навіть акція протесту, яка розпочалася на минулому тижні під стінами Верховної Ради, не стала масовою, нагадує Бершидський.

На відміну від 2013 року сьогодні українці вже не готові влаштовувати протести на підтримку зближення із Заходом чи Росією,
– вважає журналіст.

Що ж до економічної ситуації в Україні, то у доповіді Chatham House акцентується увага на тому, що її стабілізація зменшить вплив Заходу на державу. Так, у вересні Україна успішно розмістила євробонди на суму у три мільярди доларів. Вона вже може дозволити собі затримку фінансової допомоги від Євросоюзу і відмову в допомозі від МВФ.

"Той прогрес, якого Україна досягла, знявши гостроту фінансових проблем, ставить Росію і Захід у ситуацію тривалого протистояння один з одним. Путіну хотілося б, щоб Україна перетворилася в некеровану країну, де панує безлад, щоб його союзники, яких зараз відтіснили на периферію політичного процесу, могли втрутитися і стабілізувати її. Однак цей сценарій з кожним днем стає все менш імовірним. Західні спонсори хочуть, щоб Україна побудувала інститути, відкрилася для інвестицій і беззастережно стала частиною західного світу, однак все це суперечить зацікавленості Порошенка в консолідації влади. Це змушує Путіна і західних прихильників української революції на чолі із США зайняти вичікувальну позицію і спробувати якимось чином качнути український маятник в один або інший бік", зазначається у публікації.

Читайте також: До бар’єру: акції протесту – початок парламентських виборів?