"Плем'я" побувало на 100 фестивалях світу, зібравши більше 40 нагород, зокрема три пальмові гілки Канн та Європейський аналог "Оскара".

Історія про непросте життя глухонімих у спеціалізованому інтернаті шокувала і приголомшила публіку. Історія ненависті, кохання та жорстокості. Головні ролі виконують непрофесійні глухі актори. Для багатьох із них зйомки стали дебютом у кіно. Усі персонажі послуговуються мовою жестів: жодних субтитрів, закадрової музики — лише голий реалізм.

Ще рік після прем'єри ім'я режисера Мирослава Слабошпицького не сходило зі шпальт культових видань. Про нього писали і Washington Post, і The New York Times і The Wall Street Journal. Провідні кінокритики радили глядачам запам'ятати прізвище українця.

Шлях до успіху був довгий. На момент прем'єри режисеру було 39 років. Цікаво, що "Плем'я" — перший повнометражний фільм Слабошпицького. До того були сценарії та "короткометражки".

Тепер у нього справжній менеджер і агент у Голлівуді, а фільм вийшов у прокат у 40 країнах світу, зокрема, у США, Великобританії, Японії, Франції, Німеччині та Швеції. Це нечуване досягнення для української стрічки.

Зараз Слабошпицький працює над фільмом "Люксембург". Місце дії — зона відчуження у Чорнобилі, яка за площею саме відповідає карликовій державі. Знаючи, наскільки успішним було "Плем'я", від режисера знову вимагають шедевра і вносять майбутній фільм у рейтинги найочікуваніших прем'єр 2016 року.

Під таким пресингом не надто комфортно, але режисер себе заспокоює: яким би не вийшов "Люксембург", він уже зняв найтитулованіший український фільм.

Дивіться також: Містична релігія хасидів зародилась в Україні