Після закінчення Другої Світової війни англійські колонізатори були вимушені надати незалежність Британській Індії. Колонію було розділено на дві держави за релігійно-громадським принципом. Регіони з індуським населенням відійшли до Індії, з мусульманським — до Пакистану.
Одразу після офіційного розділу Британської Індії, між двома державами почалися масові міграції населення. Понад 14 мільйонів людей перетнуло новоутворені кордони в пошуках безпеки серед одновірців.
Дивіться також: Річниця першого у світі випробування атомного удару на людях
Крім того, внаслідок поділу колонії почалися численні кровопролитні сутички, політичного та релігійного характеру. Жертвами таких конфліктів, за офіційними даними, стало близько 1 мільйона осіб.
Сьогодні Ісламська Республіка Пакистан — шоста країна в світі за кількістю населення — понад 185 мільйонів осіб, та друга за чисельністю мусульманського населення. Пакистан входить до складу Організації Об'єднаних Націй, Співдружності націй та інших міжнародних утворень.
Пакистан є членом так званого ядерного клубу та має статус ядерної держави. Між Індією і Пакистаном до цього часу триває гонка атомних озброєнь.