Тому й не дивно, що останнім часом попит на механічних помічників значно зріс. За оцінками Єврокомісії, обсяг ринку робототехніки на сьогодні складає понад $20 млрд. Хоча ще 5 років тому цей показник був удвічі меншим. Джерелом ідей для багатьох винахідників є фільми на зразок "Термінатор" чи "Зоряні війни". Втім, розробка дієвих роботів з наукової фантастики - хобі не з легких. Винахідник Кріс Вульф, до прикладу, витратив менше $200 на деталі для механічної руки, але конструював її майже 20 років.
"Ця роботизована рука схожа на кисть термінатора. Вона може копіювати рухи людей, які знаходяться поблизу", - каже винахідник Кріс Вульф.
Особливу увагу виробники роботів приділяють індустріальним машинам. Представники компанії ABB Robotics стверджують - на сьогодні цей ринок розвивається найбільш динамічно. Промислових роботів використовують і в машинобудуванні, і в наукових дослідженнях, і навіть у зйомках фільмів.
Найбільшим попитом такі машини користуються у Китаї. Спеціалісти стверджують, що до 2015 року кількість промислових роботів у цій країні зросте до сотні тисяч.
А от у Європі та в Австралії більшим попитом користуються домашні помічники, такі як автоматичний пилосос. Достатньо обрати програму прибирання і можна займатися своїми справами - машина зробить все самостійно.
"Є ще дуже багато аспектів, у яких нам можуть допомогти роботи. Цілком імовірно, у майбутньому вони здобуватимуть нам їжу, інші ресурси, дбатимуть про наше здоров'я, я вже не кажу про допомогу вдома. Зрештою, машини можуть допомогти людям подолати бідність. Тим не менше роботи не завжди працюють так, як би нам хотілося. Байдуже хто ви - дизайнер, кваліфікований інженер чи просто людина, яка уявляє як роботи можуть допомогти нам, - між проектуванням і виробництвом роботизованої системи завжди є величезна прірва", - каже Боббі Серіні з Австралійського національного університету.
Австралійські науковці, до слова, сьогодні працюють над багатьма робототехнічними проектами - від безпосередньої розробки машин до дослідження поведінки комах. Останнє потрібно для проектування систем навігації роботів.