11 липня 1995 року. Після взяття Сребрениці генерал Ратко Младич особисто обіцяв боснійським мусульманам порятунок. Натомість наказав вивезти лише жінок з дітьми, запевнивши, що чоловіків евакуюють пізніше. Та насправді їх розстріляли і поховали у братських могилах. Загалом вбили близько восьми тисяч осіб чоловічої статі віком від 12 до 77 років.

Читайте також: Що відомо про депутата, який побив поліцейську у Тернополі

"Усіх їх вбили протягом п'яти днів. Перед стратою хлопчикам і чоловікам погрожували, їх ображали, били і змушували співати сербських пісень", – зазначив суддя Альфонс Орі.

Еніса Подзіч пережила жахливі події у Сребрениці. Її разом з дітьми вивезли автобусом із міста. Після чого розстріляли найрідніших людей. Жінка і досі не може отямитися від горя.

Загинули мій батько і брат. У мене було відчуття, ніби зруйнувався увесь мій світ. Ці люди – поряд з чоловіком та дітьми – були дуже цінними для мене,
– поділилась жінка.

А от Айса Омерович під час різанини у Сребрениці втратила двох синів, двох братів та ще 40 родичів.

"У мене не залишилося нікого. Я не можу ані забути, ані пробачити. Він роздавав шоколад дітям і гладив їх по голові. А потім всіх їх убив", — сказала Омерович.

Родичі жертв Младича розповідають про неймовірні звірства, які чинила його армія.

Тіло одного мого сина обезголовили і четвертували. Мені вдалося знайти лише половину. Тіло другого сина я взагалі не знайшла,
– розповіла Раміза Бурзіч, яка втратила двох синів у різанині в Сребрениці.

Муніра Субасіч теж втратила у Сребрениці близьких.

"Вони силоміць вивозили людей з домівок. Вони по-звірячому вбивали чоловіків і ґвалтували багатьох жінок. Це була етнічна зачистка території", – додала Муніра Субасіч, яка втратила чоловіка і сина.

Читайте також: Помер відомий серійний убивця Чарльз Менсон

Крім різанини у Сребрениці, Младича визнали винним у скоєнні артилерійських обстрілів цивільних осіб у боснійській столиці Сараєві. Внаслідок цього загинули 10 тисяч людей.

Під час облоги Сараєва загинув мій 6-річний син. Сотні батьків втратили своїх дітей. Ніщо не може загоїти наші душевні рани,
— сказав Фікрет Грабовіца, який втратив сина під час облоги Сараєва.

А Фікрет Аліч став символом трагічних подій у Боснії на початку 90-х років. Того часу він був в'язнем одного з концентраційних таборів. Саме його фото потрапило на обкладинку видання Time, яке і привернуло увагу світу до воєнних злочинів в країні.

Фікрет Аліч на обкладинці Time

"Я радий, що нарешті перемогла справедливість і злочинця засудили. Його приклад попередить подібні злочини в майбутньому", – вважає чоловік.

Та багато матерів, які втратили під час геноциду своїх синів, вважають, що довічного ув'язнення для кривавого генерала недостатньо. І хотіли би бачити його страту.